+972545900683

בשנים האחרונות, אנו עדים לעליה בשימוש הנרחב ברשתות חברתיות בקרב אנשים.

הרשתות החברתיות הפכו לבמה מרכזית לשיח ציבורי(כמו זה שאנו עדים לו בבחירות היום) ולשיח חברתי.

משתמשים יכולים לחשוף משתמשים אחרים למגוון תכנים לרבות: מדיה, תמונות, דעות, שיתופים, משתמשים שהם לא בהכרח מכירים באופן אישי.

אי לכך, אנשי שיווק ופרסום מצאו את פייסבוק כפלטפורמה נוחה לקידום מוצריהם וחשיפתו לקהל יעד.

אך מה קורה כשאתם צריכים להתכתב עם כמות גדולה של אנשים באותו הזמן?

לא תמיד יש לנו זמן לענות לכולם מה גם שככל שהלקוח ימתין יותר לתשובה, הסיכויי שלכם ליצור איתו המרה או לסגור איתו עסקה פוחתת.

בשביל לענות על בעיה זו, פייסבוק, ואפליקציות מסרים אחרות נותנות אפשרות למתכנתים להתממשק אליהם ולבנות צ'אט בוטים. אבל רגע מה זה צ'אט בוטים? למה שתבנו אחד כזה?

במאמר הבא אענה על שאלות אלו, ובסופו, אף תוכלו לבנות אחד כזה בעצמכם!

מה זה צ'אט בוט?

צ'אט בוט הינה פלטפורמה הנותנת מענה מיידי ללקוחותיכם ובכך יוצרת מגע ראשוני איתם ומספקת להם מידע שימושי אודות העסק שלכם ותוכן שיווקי רלוונטי.

בעזרת צ'אט בוט תוכלו ליצור מערכת למענה אוטומטי ללקוחותיכם על שאלות נפוצות, תפריט לניווט לדפים חיצוניים, ולכלול פונקציות מורכבות יותר אף בהרבה.

כאשר בונים צ'אט בוט לפייסבוק, השיחה של הגולש עם הבוט מתרחשת בהודעות פרטיות דרך ה-Facebook Messanger, אליהם אתם יכולים תמיד לגשת ולראות את ההתכתבות בלייב, ואף לקחת פיקוד ולהמשיך להתכתב בלייב עם הלקוח בלי שזה ירגיש בכלל.

בנוסף, ניתן להוסיף אייקון של צ'אט בוט באתר, כמו זה שאתם רואים אצלי, דבר שיכל להגדיל משמעותית את כמות ההמרות שלכם.

  דוגמא לצ'אט בוט באתר שלי:

למה לבנות צ'אט בפייסבוק?

על פי סקרים שנערכו, נכון לינואר 2019, נמצא כי הרשת החברתית שלה כמות המשתמשים הגדולים ביותר בעולם היא לא אחרת מאשר פייסבוק שלה כמות משתמשים עצומה של 2,271,000,000 מכל העולם. בנוסף, פלטפורמת Facebook Messenger, רק היא לבדה נמצאת במקום הרביעי עם כמות משתמשים אקטיבים של 1,300,000,000 משתמשים פעילים.

כמו שרואים בתמונה, כמות המשתמשים בפייסבוק מסנג'ר רק הולכת וגדלה. פיתוח של בוט יעיל דורש מחשבה רבה, ולפעמים אף תכונות מיוחדות בהתאם לתעשייה שלכם. על כן, כאשר נבחר את הפלטפורמה בה נרצה לפתח בוט זה, הבחירה בפייסבוק מסנג'ר כנראה תהיה העדיפה.

אחוזי יצירת עניין (Engagements) באמצעות פייסבוק מסנג'ר טובים פי 10 – פי 80 מערוצי תפוצה אחרים לרבות רשות תפוצה למייל, או רשימות תפוצה טלפוניות.

בעזרת ערוץ זה, בעלי עסקים רבים, יכולים לפרסם את מוצריהם ושירותים לקהל יעד עצום של אנשים באמצעות כפתור Message now בדף הפייסבוק האישי שלהם, וכך ליצור ערוץ המרות נוח ויעיל.

מנתונים עולה גם כי כמות המשתמשים ב-Facebook Messenger בארה"ב רק עולה עם השנים וצפוייה להגיע לכ-139 מיליון משתמשים ב-2020.

שיווק באמצעות צ'אט בוט בפייסבוק

 • על ידי בניית תוכנת בוט לפייסבוק המנהלת התכתבויות אוטומטיות עם הלקוחות, תוכלו ליצור פלטפורמת המרות אוטומטית המתרחשת בזמן אמת בהודעות אינדיבידואלית בין הדף העסקי שלכם למבקרים.
 • בעזרת צ'אט בוטים לפייסבוק, יכולים אנשי שיווק ליצור שיחות אוטומטיות עם כל לקוח בנפרד.
 • שיווק באמצעות בוטים לפייסבוק יכל לשלב מרכיבים משלל פורמטים של פרסום ושיווק לרבות: כפתור לחיוג, כפתור לשליחת אימייל, שילוב מודעות PPC, הצגת קישור לאתרכם ולתוכן רלוונטי ואוטומציה של תשובות חוזרות.
 • בוט לצ'אט בפייסבוק משמשים הן ליצירת לידים חדשים לעסק והן לטיפוח לידים קיימים על ידי ריכוזם במקום אחד ועדכון לקוחות ומעריצים לגביי הודעות חשובות, מבצעים, וכו'.
 • הפלטפורמה מאפשרת מענה מיידי ללקוחות פוטנציאלים ובכך יוצרת מגע ראשוני עם הלקוח עד אשר מענה אנושי יתפנה(אם בכלל יהיה לו בכך צורך).

כמה עולה לפתח צ'אט בוט לפייסבוק?

הכל תלוי במה אתם צריכים. אם ישנם תכונות מיוחדות שאתם צריכים בבוט, כנראה תצטרכו לפנות למפתח Python מנוסה(במידה ואתם רוצים לכלול מנגנון בינה מלאכותי הלומד את התנהגות המשתמש ולומד להתאים עצמו על פיה).

שירותי פיתוח כאלה מתומחרים בתוויח מחירים של 3000-5000 דולר לפיתוח בוטים למטרות שיווקיות אם כי לפעמים חברות גדולות אף משקיעות סכומים עצומים של עד 50,000 דולר בהם נדרשת מערכת מתוחכמת, ממשק ניהול חכם ומתואם אישית, ואלגוריתם מענה חכם.

במידה ואתם עסק גדול, או סטרטאפ שרוצה להשקיע במערכת מתוחכמת לשיווק, כנראה שתצטרכו לפנות לאופציה היקרה.

אם אינכם צריכים צ'אט בוט מותאם אישית, ובעלי חוש טכני בסיסי, קיים פתרון בשבילכם.

מה זה Mobile Monkey?

Mobile Monkey הינו שירות מיוחד המאפשר לכם לבנות צ'אט בוט חכם לפייסבוק, עם תסריט מוכתב מראש.

כלומר, כל פעם שגולש יפתח את חלון הצ'אט עם הדף העסקי בפייסבוק, יישלח "דיאלוג" פתיחה.

מדיאלוג זה תוכלו לנווט את המשתמשים לדיאלוגים נוספים שתבנו על ידי הגדרת כפתורי ניווט.

בנוסף, ניתן להגדיר פונקציית Q&A לכל דיאלוג.

כך, ניתן לתזמן דיאלוגים שונים על פי מילות המפתח שהמשתמש הכניס בשורת ההתכתבות אתכם.

כל דיאלוג יכל להיות מורכב מפונקציות רבות לרבות מספר הודעות הקופצות אחת אחרי השנייה, תמונות, Gifים, ואף המתנה של כמה שניות בין הודעה להודעה על מנת לדמות התכתבות אנושית יותר(בזמן ההמתנה, הגולש רואה בועת התכתבות כמו בצ'אט אמיתי).

במחיר של החל מ-0 שקלים לחודש (כן כן אתם לא מדמיינים) תוכלו לבנות בוט חכם וכמעט אנושי דרך ממשק ידידותי המבוסס על Drag & Drop.

ממשק זה, בגירסתו החינמית, מכיל המון פונקציות שימושיות שבעזרתם תוכלו לבנות בוט ממיר, הנותן מענה אוטומטי ללקוחותיכם ואף מגדיל את המרותכם.

בגירסתו בתשלום, שמתומכרת החל מ49$ לחודש, הממשק מאפשר לעשות דברים מורכבים יותר כמו לאסוף לידים, לבנות רשימות תפוצה מורכבות, ואף לבנות מערכות שלמות לשיווק ומכירת מוצרים.

 

נכון לעכשיו הממשק מסופק בשפה האנגלית בלבד, והתמיכה בעברית לקויה.

יחד עם זאת, ניתן להשתמש בכל הפונקציות החינמיות ולבנות טקסטים בעברית כך שליקויי זה לא מורגש כמעט בצידו של הגולש.

במידה ותרצו לקשר את הבוט לאתרכם, לא תוכלו להשתמש בפונקציית ה-Widget בממשק ותצטרכו לקשר את ממשק הצ'אט לאתרכם בעזרת הסקריט שפייסבוק מציע בתפריט Facebook Platforms.

איזה בוטים אפשר לבנות עם Mobile Monkey?

להלן כמה דוגמאות לבוטים שניתן לבנות באמצעות Mobile Monkey. דוגמאות שבהכרח דורשות פיצ'רים של גירסת הפרימיום יסומנו בסימון:

 • צ'אט בוט למסחר מקוון המאפשר שליחת פרטים לקבלת הצעות מחיר מיוחדות, רשימות תפוצה ואף בניית אינטגרציה לרכישת מוצרים. 
 • צ'אט בוטים לארגונים גדולים ועמותות שרוצות לתת מענה מידי לקהל המבקרים שלהם באתר ודף הפייסבוק ואפשרות תרומה לעמותה.
 • צ'אט בוט לאוניברסיטאות הנותן מענה לסטודנטים על שאלות נפוצות.
 • צ'אט בוט לבניית רשימות תפוצה חכמות ועדכונים מתפרצים 
 • צ'אט בוט לשירות לקוחות של חברה מסוימת הנותן מידע שימושי ואפשרות להשאיר פרטים ליצירת קשר

לסיכום,

ראינו כיצד צ'אט בוטים באפליקציות מסרים וב-FB Messenger בפרט, יכולות להגדיל משמעותית את כמות הלידים וההמרות של העסק שלכם.

בנוסף מערכת ה-Mobile monkey שהזכרתי קודם נותנת לכם את האפשרות ליצור רשימות תפוצה שימושיות לכל מי שהתכתב אתכם איי פעם ואישר להיכנס לרשימת התפוצה על מנת לפרסם מידע שימושי ותכנים שיווקים לקהל לקוחותיכם בצורה אישית. 

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Share This